Święta! Ratunku! Jak wykorzystać KDR i Black Friday?

Święta! Ratunku! Jak wykorzystać KDR i Black Friday?

Ratunku!!!

Już wkrótce cudowny czas, spotkanie Wigilijne, okres świąteczny, Sylwester. Duże rodziny szczególnie mocno odczuwają w kieszeni prezenty gwiazdkowe i jedzenie świąteczne. W Wigilię zasiadamy do suto zastawionych stołów. A biorąc pod uwagę statystyki, mnóstwo jedzenia marnujemy. Dlatego postaram się Wam pokazać jak w po Świętach Bożego Narodzenia nie zostać bankrutem.

Tak naprawdę impulsem do dzisiejszego wpisu jest dzień jutrzejszy. Czyli co?

Black Friday,

Czarny Piątek, jak kto woli. A co to jest? W tym dniu wiele sklepów (w tym ogromna ilość internetowych) oferuje zniżki od 30 aż do 80%!!! Możesz to wykorzystać i kupić dużo taniej prezenty dla swoich najbliższych. Zwróć uwagę także na to, że wśród nich jest wielu partnerów Karty Dużej Rodziny :), dzięki czemu możesz zaoszczędzić dużo więcej! Sprawdź w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Czasami te oferty są “przeciągane” na weekend. Tak jest w przypadku m.in. sklepów Carrefour. Już 28.-29.11 za zakupy w tym sklepie masz zwracane 10% w postaci e-bonu. Dodaj do tego naszą KDR i w sumie otrzymujesz 20%!!! Uważam, że można spokojnie kupować nie tylko prezenty, ale także zaopatrzyć się na Święta w produkty, które nie zdążą się zepsuć (mąka, cukier, przyprawy itd.).

Pamiętaj, że przed samą Wigilią

przeceny będą tylko iluzoryczne.

To, że cena jest przekreślona, nie znaczy na pewno, iż jest taniej niż wcześniej :). Zdajesz sobie na również sprawę z tego, że większość ludzi robi zakupy w ostatnich trzech tygodniach grudnia. I sztaby ludzi, którzy pracują nad tym, żebyśmy wydali jak najwięcej, też to wiedzą :).

Dlatego:

  1. Kupuj prezenty już wcześniej (Ci, którzy już to zrobili mają luz i więcej pieniędzy w portfelach), korzystaj z rozmaitych akcji, okazji, przecen i wyprzedaży. Jedyne niebezpieczeństwo w tym, że Twoje dziecko nagle zechce zmienić List do Św. Mikołaja. No to rzeczywiście u mnie okazało się dużym kłopotem :), ale jest szansa, że Gwiazdka dostanie ten drugi…
  2. Jeżeli możesz, kupuj tzw. suche produkty spożywcze do przyrządzenia potraw świątecznych wcześniej. Unikniesz zdecydowanie przepłacania, a i wybór zdecydowanie większy :).
  3. Szukaj Czarnych Piątków, dni bezpłatnej wysyłki (w Polsce 1 grudnia wiele sklepów internetowych oferuje taką opcję).
  4. Na choinkę w przyszłym roku kup ozdoby PO ŚWIĘTACH. Zapłacisz co najmniej połowę ceny.
  5. Ustal wcześniej, ile wydasz. Zrób budżet świąteczno – prezentowy i trzymaj się go.
  6. Możecie w rodzinie ustalić, że każdy otrzymuje jeden prezent i zróbcie losowanie :).
  7. Jeżeli nie masz, nie wydawaj!!! Nie daj się omamić reklamom tanich pożyczek i kredytów. Nie musisz kierować się polskim porzekadłem: “Zastaw się, a postaw się”. Bo po Świętach może się okazać, że zastawiłeś o wiele więcej niż myślałeś.
  8. W przyszłym roku kupuj prezenty już od stycznia, jeżeli tylko natkniesz się na okazję pt. -80%. Tylko znajdź jedno miejsce, gdzie będziesz je chował. Znalazłam kiedyś prezenty przeznaczone na Gwiazdkę roku poprzedniego :).
  9. Jeżeli nie chcesz kupować prezentów przez cały rok, tylko upierasz się, żeby zrobić to w ostatniej chwili, to przynajmniej odkładaj na te wydatki przez 12 miesięcy. Przecież wiemy, że co roku są Święta, a i tak przeważnie jesteśmy mocno zaskoczeni stanem naszych pogrudniowych finansów.