Niezła jazda pociągiem z Kartą Dużej Rodziny

Niezła jazda pociągiem z Kartą Dużej Rodziny

Pojawia się

mnóstwo znaków zapytania dotyczących zniżek na Kartę Dużej Rodziny. Jednym z nich jest możliwość wykorzystania ich w transporcie lądowo – szynowym. Rzeczywiście w Polsce powstała sporo konkurencja jeśli chodzi o kolej i często ciężko się połapać czym tak naprawdę podróżujemy. Czy jest to PKP, czy jak w reklamie jednej z firm “pociągowej”: “nie każdy pociąg to PKP”. To wobec tego gdzie, jakie zniżki nam przysługują?

Podstawową

jest zniżka ustawowa (wynikająca z ustawy o Karcie Dużej Rodziny) wynosząca 37% dla NAS, czyli wszystkich osób dorosłych legitymujących się KDR. Czy dotyczy to dzieci? Nie! One mają swoją ustawową zniżkę szkolną w tej samej wysokości. Dlatego pamiętajcie zawsze o legitymacji szkolnej. Niektórzy konduktorzy się nie czepiają, ale inni… Sami pewnie wiecie. Moja znajoma (jechała z wnuczką w wieku lat 7) musiała dzwonić do córki, żeby ta jej wysłała zdjęcie legitymacji, bo Pan Bardzo Dobrze Znający i Interpretujący Przepisy Konduktor chciał jej wlepić mandat. Sorki za takie wtrącenie, przechodzimy do dalszej części zniżek. Bo owszem mamy ich więcej. A dają je nam inne spółki kolejowe, m.in.

PKP INTERCITY

proponuje wszystkim członkom rodziny wielodzietnej posiadający KDR dodatkową zniżkę 30% w dowolnej klasie i wszystkich kategoriach pociągów uruchamianych przez spółkę, pod warunkiem, że podróżujemy z kimś kto również ma KDR (czyli w sumie minimum dwie osoby). I taka ciekawostka: nie musi to być nikt z Twojej rodziny :). Dlatego jeśli jesteś sam, to możesz krzyknąć na dworcu: czy ktoś kto jedzie Intercity ma Kartę Dużej Rodziny!!! Jeśli się wstydzisz, to zawsze planując podróż, możesz spytać się na naszej grupie na FB czy akurat jakiś posiadacz KDR nie będzie wybierał się w drogę tym samym pociągiem co Ty :). Od cen biletów z upustem 30% stosowane są wszystkie ulgi ustawowe!!!! (37%, 51%, 78%, 95% lub 100%) – zgodnie z indywidualnymi uprawnieniami posiadacza Karty Dużej Rodziny. Ulgi ustawowe stosuje się na podstawie dokumentów poświadczających uprawnienia do danej ulgi. No dobrze, czy ktoś jeszcze? Tak.

Koleje Małopolskie

oferują 30% zniżki na przejazdy jednorazowe w pociągach Spółki “Koleje Małopolskie” dla osób legitymujących się KDR. Od ceny biletu wydanego z ulgą 30% stosowane są również ulgi ustawowe zgodnie z indywidualnymi uprawnieniami. Tutaj możemy podróżować sami i załapać się na dwie zniżki :).

Koleje Wielkopolskie

Posiadacz Karty Dużej Rodziny uprawniony jest do nabycia Karty Wielkopolskiej ze zniżką 20 zł od ceny nominalnej. Uprawnienie, o którym mowa nie łączy się z innymi: przecenami, rabatami, promocjami i zniżkami Partnera. No 20 zł, zawsze coś :).

Przewozy Regionalne

oferują zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 140 zł (cena normalna wynosi 175 zł). Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30%, a w przypadku biletu miesięcznego do 15%. Posiadacz REGIOkarty ma możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie.

WARS

wita Was taką oto propozycją dla dużych rodzin z KDR: wszystkie pozycje Kid’s menu – rabat 20%; pozostałe pozycje menu- rabat 10%. Smacznego 🙂

Mam nadzieję,

że to wyczerpuje temat. Jeśli pojawią się wątpliwości, to piszcie – postaram się pomóc. Jeśli wątpliwości nie będzie, też piszcie :). I starajcie się być wyrozumiali, ale z drugiej strony walczcie o swoje. Bo wielu konduktorów i kasjerów sprzedających bilety jest po prostu niedoinformowanych. Mój mąż też w wakacje nie skorzystał ze zniżki, bo pani mu powiedziała, że się nie należy. On nie był pewny i zapłacił w jedną stronę za pełny bilet. W drugą stronę za to skorzystał w Intercity z podwójnego rabatu :). Powodzenia i miłego podróżowania:). Dzielcie się z nami swoimi trasami i zniżkami na bilety. Do następnego …