Czerwcowe nowości w Karcie Dużej Rodziny

Czerwcowe nowości w Karcie Dużej Rodziny

Nowości w Karcie Dużej Rodziny?

Tak, w końcu się ruszyło. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej w końcu zaakceptowało, że jest taka karta i jest używana na co dzień przez półtora miliona Polaków. “Karta Dużej Rodziny to ważny instrument uzupełniający politykę rodzinną. Zniżki dla jej posiadaczy pozwalają na odciążenie rodzin wielodzietnych, których wydatki m.in. na artykuły spożywcze pochłaniają dużą część domowego budżetu” – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej 9 czerwca 2016 roku. Co dla nas oznacza, że zacznie się dziać i powrócą do rozmów z nowymi partnerami handlowymi.

Ale już teraz

mamy powody do zadowolenia.

Co się zmieniło? Po pierwsze nasi starzy partnerzy, czyli Carrefour i Energa, wprowadzili zmiany ułatwiające nam życie.

Carrefour

dał świetną wiadomość dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, które jeszcze nie mogły korzystać z usług tego handlowca. Do tej pory zakupy z KDR można było robić tylko w 84 hipermarketach, teraz dołączono także 140 supermarketów w całej Polsce!!! Jeszcze nie ma informacji w wyszukiwarkach: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/wyszukiwanie-partnerow-karty-duzej-rodziny  oraz https://kdr-mwu.mpips.gov.pl/. Ale już wiadomo, że wkrótce tam też będzie można robić zakupy z 10% zniżką na kolejne zakupy. Bardzo się cieszę, że w końcu w województwie świętokrzyskim też będą możliwości aktywnego wykorzystania KDR u tego handlowca.

Z drugim partnerem handlowym,

czyli Energą,

mam trochę problem. Kilku Panów z mojej grupy Karta Dużej Rodziny na FB wcześniej pokusiło się o wyliczenia, jeśli chodzi o ofertę ENERGA dla rodzin wielodzietnych i za każdym razem wychodziło, że inne oferty (dla “normalnych ludzi”) są o wiele korzystniejsze. Sama nie będę sprawdzała jak będzie wyglądać to teraz. Zresztą ani zarząd spółki ani biuro ds. obsługi klienta nie odpisało na żadne moje pismo, które wysyłałam w imieniu naszej licznej grupy (teraz już prawie 9 tysięcy ludzi :)). Podam to wobec tego tylko informacyjnie: “Energa – Obrót S.A. w ramach nowej oferty „Po Prostu Rodzina” opłata za kWh energii elektrycznej w taryfie jednostrefowej G11 została obniżona z 0,295 zł do 0,285 zł brutto, a opłata handlowa z 5,37 zł do  4,99 zł/m-c (przy korzystaniu z elektronicznej faktury)”. Mam nadzieję, że ktoś z Was wyliczy czy rzeczywiście ta oferta jest korzystna. Za to z góry Wam serdecznie dziękuję i proszę, podzielcie się z Nami.

A jakie to te prawdziwe czerwcowe nowości w Karcie Dużej Rodziny?

Po pierwsze do programu dołączył trzeci operator komórkowy (po Play i T-Mobile)

Orange.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferuje: 5 kart SIM gratis do współdzielenia nielimitowanych usług i pakietów przypisanych do numeru głównego, 4 karty SIM gratis do współdzielenia Internetu oraz 20 GB dodatkowego pakietu danych na start do wykorzystania w czasie trwania umowy. Zniżka dostępna od 9 czerwca 2016 roku w 980 punktach ORANGE na terenie całego kraju. Wkrótce opublikuję porównanie wszystkich ofert telefonii komórkowej dostępnej w ramach programu Karta Dużej Rodziny. W sumie im większy mamy wybór, tym lepiej. Dodatkowo może zaczną się przerzucać ofertami, aby stać się bardziej atrakcyjnymi dla wielodzietnych. I to nam pasuje :).

Z dołączenia do programu kolejnego handlowca, naprawdę bardzo się cieszę, tym bardziej, że do tej pory już kilka razy dokonywałam u nich zakupów. Mówię o

Martes Sport,

który przyznał 10% zniżki dla każdego posiadacza Karty Dużej Rodziny na wszystkie towary oferowane w sklepach Partnera (zniżka udzielana w stosunku do ceny towaru uwidocznionej w sklepie). Ulga ta jest dostępna aż w 173 oddziałach firmy w całej Polsce. Nasz nowy partner oferuje odzież, buty oraz akcesoria i sprzęt sportowy. Jutro jadę po sandały dla córki!!! Do tej pory zawsze byliśmy zadowoleni z zakupów w Martes Sport.

Następnym nowym partnerem jest

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26.

Oferuje zniżki przy zakupie kart: Karta EURO26 Polska – w cenie 44 zł (standardowa składka 59 zł), Karta EURO26 Polska Sport – w cenie 59 zł (standardowa składka 74 zł), Karta EURO26 World – w cenie 69 zł (standardowa składka 84 zł) oraz Karta EURO26 Sport – w cenie 132 zł (standardowa składka 147 zł).

Czerwcowe nowości w Karcie Dużej Rodziny kończy

świetna wiadomość.

Wkrótce planowane jest uruchomienie i udostępnienie specjalnej aplikacji “KDR na smartfonie”, dzięki której: nie będziesz musiał mieć karty przy sobie, a pokażesz ją w telefonie oraz włączona zostanie funkcja geolokalizacji, dzięki której będziesz widział wszystkich partnerów KDR w twoim otoczeniu (czyli jak będziesz podróżował po Polsce lub pojawi się nowy partner, zobaczysz to na swoim telefonie lub tablecie). Jeśli ktoś z Was używa aplikacji mobilnej Lyoness, to ta będzie działać bardzo podobnie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o programie Lyoness, dzięki któremu masz zwrot pieniędzy przy każdym zakupie, to napisz do mnie lub poczytaj tutaj – pamiętaj, że jest bezpłatny – nie tak jak Europejska Karta Młodzieżowa EURO26. Zapowiedziano zwiększoną intensyfikację rozmów z potencjalnymi partnerami handlowymi.

 czerwcowe nowości