A co to jest ta Karta Dużej Rodziny?

A co to jest ta Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny

to plastikowa przepustka do korzystania ze zniżek, rabatów oraz innych dodatkowych uprawnień. Została wprowadzona na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2014 roku i zaczęła funkcjonować od 1 stycznia br w tej formie. Jej posiadacze mogą wybierać z bardzo szerokiego katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej, transportowej oraz usługowej na terenie całego kraju. Wielu właścicieli firm przystąpiło do programu, dzięki czemu także w kilkuset sklepach możemy skorzystać z ciekawych rabatów. To nie koniec, to dopiero początek. Partnerów z każdym dniem przybywa. Chciałam Wam przedstawić ich wszystkich, ale myślę, że nie nadążę. Na szczęście pierwotny spis zamieniono na dobrą wyszukiwarkę dostępną na stronie na stronie rządowej. Tam znajdziecie interesujące Was firmy lub instytucje biorąc pod uwagę zarówno Waszą miejscowość czy województwo, ale także kategorię (np. artykuły przemysłowe czy edukacja). Dzisiaj w grupie na facebooku Karta Dużej Rodziny pojawiła się fajna inicjatywa. Przygotujcie się na nią. Będzie się działo…
Karta jest imienna (zawiera imię i nazwisko), natomiast nie ma na niej zdjęcia. Rodzice w rubryce „ważna do” mają wpisane:

bezterminowo!,

natomiast u dzieci jest podana data – mniej więcej do zakończenia nauki. W momencie jej przedłużenia (edukacji), wydawana jest nowa karta.

Nie wstydźcie się, korzystajcie 🙂

Przeczytałam całą ustawę dla Was i dla siebie oczywiście. Mam przygotowane streszczenie wzbogacone moimi pomysłami na wykorzystanie Karty DR: Jak wykorzystać kartę dużej rodziny do znaczącej poprawy budżetu rodzinnego? Wkrótce udostępnię je dla Was, oczywiście bezpłatnie.

Dzielcie się z nami swoimi pomysłami i przemyśleniami na temat KDR.